Тому дала, а тому не дала...
№86, 16-11-2006
Вже втретє наприкінці сезону проводиться визначення спортсменів, які у новому році отримуватимуть стипендії від облдержадміністрації. Цього разу передбачено три одинарні стипендії (по 400 грн.), дев’ять подвійних і три потрійні. Хто і які стипендії отримуватиме, визначала спеціальна комісія, до якої увійшли представники обласного відділу фізкультури та спорту, а також обласних товариств.
І якщо в попередні два роки визначення стипендій проходили у більш-менш спокійній обстановці, то визначення стипендіатів-2007 отримало певний резонанс. Зокрема, за бортом опинився бігун на довгі дистанції Михайло Іверук, що викликало невдоволення у його тренера Андрія Попеляєва. Розпочав пошук правди п.Попеляєв з походу до нашої газети, проте у його намірах дійти до найвищого обласного керівництва.
— Михайло цього року на марафоні показав результат на хвилину вищий за майстра спорту міжнародного класу, він чемпіон України у бігу на 10 тисяч метрів, — розповідає Андрій Попеляєв. — Але він не отримав бодай одинарної стипендії. Усе це через те, що люди, які брали участь у голосуванні, не мали до Михайла особистої симпатії. Разом з тим стипендії отримуватимуть навіть не чемпіони, а призери не лише дорослих чемпіонатів, але й юніорських першостей. Як на мене, головним у спорті завжди був результат. Саме результатом і мали керуватися члени комісії, розподіляючи стипендії. А то виходить, що кандидат на участь в Олімпійських іграх стипендії не отримав, а молоді спортсмени, які невідомо чи вийдуть взагалі колись на рівень майстра спорту міжнародного класу, їх отримали. Якщо керуватися результатами, то з п’ятнадцяти стипендіатів у семи-восьми спортсменів вони гірші за Іверука. Скажімо, плавчиня Катерина Дікіджі перемагала лише на Молодіжних іграх. Найвищим досягненням легкоатлетів Анатолія Харковця та Сергія Черненкова були друге та третє місце на чемпіонатах України. Є питання також по трьох веслувальниках.
Також серед невдоволених розподілом стипендій старший тренер СДЮШОР з легкої атлетики «Авангард» Володимир Захожий. Він переконаний, що його вихованка Світлана Станко, яка на чемпіонаті України з марафонського бігу була другою, теж заслуговує на стипендію, але вона навіть не потрапила до числа претендентів:
— За 40 років свого перебування у спорті я не чув, що хтось отримує обласну спортивну стипендію. Напевно, чиновникам так краще: менше розголосу, менше невдоволених. Я особисто сподівався, що стипендія буде надана моїй вихованці. Адже вона, будучи безробітною, маючи на руках двох малолітніх дітей і безліч проблем, щодня долає між автомобілями і в мороз і в спеку десятки кілометрів. А їй в 2007 році виступати на таких важких дистанціях, як 5, 10 та 42 км.
Ось як прокоментував ситуацію начальник обласного відділу фізкультури та спорту Микола Петренчук, який очолював комісію:
— Є жорсткі критерії, хто має право претендувати на стипендії, а хто ні. Претендентів нам подають відповідальні працівники відділу, федерації та спорттовариства. А вже серед претендентів тих п’ятнадцять спортсменів, які отримуватимуть стипендії, визначають фахівці. Цього разу було 18 подань. Шляхом таємного голосування комісія, до якої входило 9 чоловік, визначила тих трьох, хто найменше заслуговує на стипендію. Ніякого нав’язування думки не було.
Отож спортивні стипендії облдержадміністрації у 2007 році отримуватимуть: потрійні — Анна Хлістунова (плавання), Ольга Суха (дзюдо), Олег Омельчук (стрільба); подвійні — Олександр Помінов, Вікторія Денисенко (дзюдо), Вадим Слободенюк (легка атлетика), Дмитро Назаренко, Ганна Харитоненко (плавання), Ольга Полюх (фристайл), Олександр Максимчук, Віктор Недашковський, Петро Крук (веслування); одинарні — Анатолій Харковець, Сергій Черненков (легка атлетика), Катерина Дікіджі (плавання).
Источник: http://www.rivnepost.rv.ua |